Bizi Arayın 0216 640 49 10

GPU Sanallaştırma

BitNet herkesi her yerde gerçek PC teknolojisi ile tanıştıracak.

Desktop Sanallaştırma için Yönetilebilir ve Ölçeklenebilir Donanımlar

 

BitNet kurumunuza; Streaming, Windows Termminal Services ve VDI teknolojilerini yönetilebilir ve ölçeklenebilir tek bir blade platformu ile sağlar.

HDX™ RichGraphics

HDX™ RichGraphics with RemoteFX HDX™ RichGraphics enables you to optimize the performance of graphics-intensive 2D and 3D and media rich applications. This capability offers the ability to leverage both software and hardware-based rendering to assist with compression, performance, and network efficiency.

 

GRID Hypervisor

GPU da donanımsal sannallaştırmayı sağlayan esas teknoloji NVIDIA GRID teknolojisidir. Bu teknoloji sanal makinanın gpu ile direk olarak bağlanmasını sağlar. Bu da kullanıcıların ortak bir doanıma ulaşarak bulut üzerinde gerçek pc tecrübesini suna imkanı verir.

GRID Kartları

NVIDIA Kepler teknolojisine sahip vgx kartları sanallaştırılmış ortamlarda yüksek grafik çözürlüğüne ulaşma imkanı verir. Birden fazla kullanıcı bir GPU yu paylaşarak ihtiyacı olan pc performansına sahip olur.

İş İstasyonu Sanallaştırma

Tasarımcılar, Bilim adamları, Sanatçılar GRID kartı ile 3D Grafik gücüne kendi makinalarında çalışıyormuş gibi hızlı ve etkin bir biçimde ulaşabilirler.

 

GPU Sanallaştırma

GPU hesaplama, bir GPU'nun (grafik işlem birimi), genel amaçlı bilimsel ve mühendislik uygulamalarını hızlandırmak için bir CPU ile birlikte kullanılmasıdır.

GPU hesaplama, kodun kalan kısmı CPU üzerinde çalışmaya devam etse de, uygulamanın hesap-yoğun kısımlarını GPU'ya yükleyerek eşsiz bir uygulama performansı sunar. Kullanıcının bakış açısına göre, basit uygulamalar daha hızlı çalışır.

CPU + GPU güçlü bir kombinasyondur; çünkü CPU'lar seri işleme için optimize edilmiş birkaç çekirdekten oluşur. Oysa GPU'lar, paralel performans için tasarlanmış daha küçük ve daha etkili binlerce çekirdekten meydana gelir. Kodun seri kısımları CPU üzerinde çalışırken, paralel kısımlar GPU üzerinde çalışır.

Nvdia Grid kartları

GPU’nun donanım sanallaştırmasına ilk kez olanak veren NVIDIA Kepler tabanlı GPU’ara sahiptir. Bu, gerçek PC performansı ve uyumluluğu sağlarken kullanıcı yoğunluğunu artırarak çok sayıda kullanıcının tek bir GPU’yu kullanabileceği anlamına gelmektedir.

Düşük Gecikmeli Uzak Ekran

NVIDIA’nın patentli düşük gecikmeli uzak ekran teknolojisi, kullanıcı deneyimini, kullanıcıların sanal makineleriyle karşılıklı iletişime girdiği sırada hissettiği duraklamayı azaltarak, büyük ölçüde iyileştirir. Bu teknolojiyle, sanal masaüstü ekranı, doğrudan uzak protokole sevk edilir.

H.264 Kodlama

Kepler GPU'da, eşzamanlı akışları üstün kaliteyle kodlayabilen yüksek performanslı bir H.264 kodlama motoru yer alır. Bu sayede, CPU'nun kodlama fonksiyonlarından kaynaklı yükünün hafifletilmesi ve kodlama fonksiyonunun sunucuda var olan GPU sayısına göre ölçeklenmesi ile bulut sunucusu veriminde büyük bir ilerleme kaydedilmektedir.

Maksimum Kullanıcı Yoğunluğu

GRID kartları, kullanıcı yoğunluğunu en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan optimize edilmiş bir çoklu GPU tasarımına sahiptir. 4 GPU ve 16 GB grafik belleğe sahip olan GRID K1 kartı, tek bir kartta 100’e kadar kullanıcının desteklenmesine olanak verir.